محتوایتان را می توانید در چهار قالب اصلی تولید کنید:

  • تصویر
  • ویدئو
  • صدا
  • متن

که هر کدام از این قالب ها کارکردهای خاص خود را دارند اما موضوع مهم افزایش تقاضای بازار برای محتوای ویدئویی است که به همین جهت توجه ویژه ای می طلبد. و به نوعی می توان گفت محتوای ویدئویی آینده بازاریابی محتوا است.

محتوای تصویری:

در تولید محتوای تصویری موارد بسیاری حائز اهمیت هستند که یکی از مهمترین آن ها استفاده از تصاویر جذاب است چنانچه تصاویری که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و با متن نوشته ارتباط کامل دارند وارد محتوای مورد نظر شوند افراد نیز تمایل بیشتری به خواندن مطلب مورد نظر خواهند داشت این گونه مقاله ها در مقایسه با دیگر مقالات 94% بازدید بیشتری دارند. تصاویر به کسب و کار راه اندازی شده هویت خواهند بخشید افرادی که قصد تولید محتوای تصویری مطلوب و موفقیت آمیزی را دارند

ویدئو:

بسیاری از کسب و کار ها گرایش به ویدئو مارکتینگ برای محصولات یا خدمات خود پیدا کرده اند تا به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنند شما برای ضبط یک ویدئو نیاز به یک صدای رسا، یک محیط مینیمال ساکت، نرم افزار و تجهیزات قابل قبولی دارید.
ویدئو های تبلیغاتی در فزای آنلاین بسیار متفاوت از آفلاین است. این تفاوت می تواند از نوع سناریو تا زمان تولید یک ویدئو باشد مزایای ویدئو مارکتینگ عبارت است از:
. انتقال پیام به سادگی برای مخاطبین هدف
. جلب نظر مخاطبین هدف
. افزایش بازدید کنندگان وب سایت
. بالابردن اعتبار شرکت
انواع ویدئو مارکتینگ:
. ویدئو های آموزشی(زمانی که یک محصول یا خدمات جدیدی وارد کسب و کار هدف می شود با تهیه یک ویدئو آموزشی کوتاه می توان برای مشتریان خود محصول یا خدماتتان را شرح دهید که به صورت مرحله به مرحله در ویدئو به نمایش گذاشته میشود)
. ویدئو های تبلیغاتی:(در این نوع ویدئو جملاتی که استفاده می شود به صورت توصیفی هستند)
. ویدئو های علمی(در این ویدئو ها هدف اصلی شرح یک مقاله یا مطلب به صورت گفتاری است)
. ویدئو های سخنرانی(زمانی که مدیران شرکت قصد ارتباط با مشتریان خودرا داشته باشند سعی میکنند صحبت های خودرا به صورت یک فیلم ویدئویی تهیه و بارگزاری کنند)

صدا:

تولید محتوای صوتی مانند تولید محتوای متنی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و انقلاب عظیمی در دنیا به پا کرده است.
این محتوا مانند پادکست ها، کتاب های صوتی یا رادیو های اینترنتی در صورتی که باکیفیت تولید شوند میتوانند در دیجیتال مارکتینگ و رشد کسب و کار ها بسیار موفق عمل کنند. مصرف دیجیتال صدا به سرعت در حال رشد است و گزارش ها نشان داده اند که بیش از نیمی محتوای صوتی بر اساس تقاضا تا سال 2022 پخش می شود.
در آینده برای تولید محتوای صوتی همچون تولید محتوای متنی بسیار روشن به نظر می رسد.
با شعار (از صدای خود به نفع خود استفاده کنید) تولید محتوای صوتی انجام دهید.

متن:

منظور از محتوای متنی تمام اطلاعات، از جمله کلمات و عبارت ها، جملات و پاراگراف ها و… است.
ما از طریق این اطلاعات معنی و منظور را به خواننده منتقل می کنیم و به همین ترتیب ارتباط بین نویسنده و خواننده شکل میگیرد.
اولا در متن به طور کامل جزئیات توضیح داده می شود و دوما از این نظر که بهینه سازی و استاندارد بودن مطالب محتوا شما در صورت آنلاین و دیجیتال بودن در گوگل برسی می شود.
مهمترین مسئله در مورد محتوای متنی(تفسیر و منظور نهایی) تفاوت بین متن معمولی(کلمات و نوشته هایی که انسان میتواند آنرا بخواند) و محتوای متنی است توجه کنید این دو را اشتباه نگیرید.